izgubljena
Kontakt: Pošalji privatnu poruku

Odricanje | Ispis iz bosanskog drzavljanstva – cijena - procedura

ned ruj 29, 2019 1:05 pm

NA ovom forumu sam znate svi oko 5 godina, pisem sa Vama o svemu neki me znaju neki ne, ali imam sada jednu muku.

Zapocela sam postupak odricanja od BiH drzavljanstva prije 1.5 godine preko Ambasade BiH u Berlinu, prvo sam ih zvala oko 100 puta niko nikad se nije javio, dodjem licno vrate me nazad kaze fali ti to to i to, saberem sve i donesem ponovo prije oko 1 godine i kazu „ok je plati taksu i vrati se“, platim vratim se kaze zvat cemo te kad bude gotovo. Proslo pola godine zovu kazu sve vraceno nazad iz Sarajeva nije bio dokument urednog datuma a oni to nisu primjetili u rad niti bilo sta rijesili.
ispis iz bosanskog drzavljnastva - cijena 2019 / 2020

Ponovo nabavi dokument ponovo kazu zavat cemo te – proslo ponovo pola godine zovu nije zavrseno opet nije uredno prevedeno nedostaje neki pecat pitam ih pa sto sad niste pogledali, niste ni prosli put pogledali oni kazu „nije nas posao da gledamo“ – odem 200 kilometara ponovo i posvadam se sa njima uzmem sve dokumente i pare koje sam platila ne mogu dobiti nazad nit me pare vise zanimaju zdravlje izgubi! Sta dalje da radim u meduvremenu od kad se mucim sa ovim skoro 2 godine i udala sam se i promjenila prezime.

bluemore

Re: Odricanje | Ispis iz bosanskog drzavljanstva – cijena - procedura

pon ruj 30, 2019 3:51 pm

Ja se vala nikad ne bi odrekla BiH državljanstva, BiH mi je toliko toga pružila za mene je to najvrijednija stvar koja postoji :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: lažem :lol: :lol: :lol:

Znas i sama da ja tek gledam da odem, na vizu cekam ko ozeblo sunce vec duze od 8 mjeseci

mirni

uto lis 01, 2019 9:00 am

Imate slicnu temu oko odricanja od bosanskog drzavljanstva na ovom forumu, evo ti dvije koje sam nasao sad na netu pravni forumi jedna je od ove godine druga iz 2014

Ispis iz bosanskog drzavljanstva preko advokata

Procedura odricanja od BiH drzavljanstva

Tu imas podatke advokata koji se drzavljanstvom bavi decenijama, ugovoris putem emaila, dobijes punomoc za odricanje od BiH drzavljanstva, uputstva, ostalo sto ti je potrebno, i ne dolazis u BIH sve ti uradi, rahatluk, ko ce se zajeb* sa tim licno, da je meni uslovi za drugo drzavljanstvo :cry:

a to sto te ostalo zanima kontaktiraj pa pitaj, slabo ko zna odgovore na ta sva pitanja

Ministarstvo civilnih poslova BiH ispis iz drzavljanstva, Ispis iz bosanskog drzavljanstva u Njemackoj - cijena 2019 / 2020

Granoff

uto lis 01, 2019 6:08 pm

Pronasao sam 2 zanimljiva clanka za jedan dajem cijeli link sav je od pomoci, a drugi dajem izlomke dole ispod.

https://radiokameleon.ba/2018/07/12/odr ... vljanstva/

Mislim da je nakon ovog teksta sve jasno, stamo stavljam najbitnije, i pametnom dosta, stavio sam samo pojedine citate jer je intervju jako velik.

Morao sam se odreći BH državljanstva, ali nikada neću zaboraviti gdje je moja domovina

"No, jedan sitni detalj vezan za najnoviji uspjeh bh. gitariste posebno je zanimljiv. Naš poznati bosanac se morao odreći BH državljanstva i uzeti EU državljanstvo kako bi dobio pomenuti posao."

"U Bosni i Hercegovini postoje zaista divni profesionalci u svim segmentima, recimo ja sam proceduru odricanja od BiH državljanstva uradio preko advokatske kancelarije Prnjavorac, oni su savršeni, da dio ostaloga u BH funkcionira kao oni , ja ne bih radio ispis iz BH drzavljanstva, već bi se vratilo nazad u tu državu"

slika
Slika sa sticanje državljanstva

"iz EU su mu državljanstvo nudili još prije dvije godine, što je naš BiH velikan odbio. Ipak, na kraju jednog i početku drugog puta, promjena pasoša bila je neizbježna."

"Naš BiH velikan je, sve sa pasošem i pod zastavom BiH, nastupao od Japana do Sjedinjenih Američkih Država. S ponosom je, kaže, pojašnjavao ko je ta, gdje je ta, da prostiš, Bosna."

"Postoji mnogo anegdota vezano za tu temu. Kada bi me pitali odakle sam, ja bih ponosno odgovorio: Bosnia! A onda bi mi drugi rekli: Oh, Boston, that's great!", kaže on."

"Često bi me pitali da li se sjećam rata, kakva je sada situacija, šta je tradicionalno jelo i slično. Ja uvijek pričam o prirodnim ljepotama. U Kini su rijetki čuli za Bosnu, ali zato svi znaju za Valtera i Sarajevo", kaže on."

"Domovina je za mene nešto sveto. Mjesto gdje sam se rodio, grad sa ulicama u kojima sam se igrao, zaljubljivao, izlazio, mjesto na koje se uvijek rado vraćam, gdje sretnem stare prijatelje iz djetinjstva, familiju, mjesto gdje sam išao u školu. Tako da svejedno gdje se sada nalazim, gdje se budem nalazio jednog dana, Bosna će mi uvijek biti u srcu i velikim dijelom ću biti Bosanac, a tek onda Europejac, što ne mogu izbjeći jer sam posljednjih osam godina tu proveo i na neki način se već adaptirao u način života. Ali to je tek jedan mali dio mene"

Ostati ili otići iz bare pune krokodila

"U Bosni i Hercegovini postoji mnogo talentovanih mladih ljudi na mnogim područjima. To je vrlo teško i kompleksno pitanje. U posljednje vrijeme nisam baš upućen u neke stvari, ali mislim da ne postoji dovoljna podrška tim mladim ljudima od ljudi sa visokih funkcija, koji im mogu pomoći. Mislim da je problem što novca nema dovoljno, a i kada ga ima on se troši na neke druge stvari, tako da ljudi u koje treba ulagati ne dobiju ništa od toga, ili dobiju vrlo malo. Tako da su primorani ili otići negdje vani i pokušati isplivati u bari punoj krokodila ili ostati i ugušiti se. Možda pretjerujem. Ne znam"

SarajLejdy

sri lis 02, 2019 12:34 pm

Da je meni prilika da se ispisem iz BiH drzavljanstva ne bi se dvoumio nikako...

ispis iz bosanskog drzavljanstva preko advokata, ispis iz državljanstva BiH u Sarajevu; ispis iz BiH drzavljanstva Sarajevo; ispisnica iz drzavljanstva BIH u Sarajevu
Sarajevo ljubavi moja!

sarajlija

sri lis 02, 2019 6:00 pm

na tom linku gore prvom cini mi se sve imas pojasnjeno, dobro su te namucili ne mogu da vjerujem da si 2 godine hodala tamo vamo, ali nisu jedini koje su izmucili, dovoljno je da vidis na Google ocjene BiH Ambasade kakve su i sve ce ti biti jasno, ako uzmes u prosjek sve Ambasade imaju prosjek ocjene oko 2.0 od mogucih 5 - nevjerovatno.

Odgovor cu na tvoja pitanja slijedecim redom, a kako si i postavio:

Najbolja advokatska kancelarija u BiH koji se od 1995 specijalizirano bavi advokatskim poslovima oko drzavljanstva BiH je advokatska kancelarija Prnjavorac osnovan 1993 .g. preporuceni su od svih Ambasada u koje su registrovane kod nas, poput Ambasade Engleske u BiH, Ambasade USA, Njemacke Ambasade, Ambasade Norveske u BiH, Ambasade Italije... sto svakako najbolje govori o tome ko su.

Evo ti jedna od preporuka koju sam nasao na netu od lica iz Norveske pa sama procitaj sadrzaj:

AleksandarJovanovic je napisao: Zamolio sam da mi ovdje u Norveskoj – da mi objasne kako da sto prije uradim postupak ispisa iz drzavljanstva BiH oni su mi rekli da je njima jedan bosanac prosle godine donijelo ispisnicu iz BiH drzavljanstva i da su tom prilikom njima puno pohvalili svog advokata za proceduru ispis iz BiH drzavljanstva – advokat Prnjavorac iz BiH i da preko njih sve ide SUPER I POUZDANO i jako brzo a uz to cijena advokata je niza nego cijena same takse drzavi BiH. Punomoc za ispis iz BiH drzavljanstva sam dobio postupio dalje po uputama i super. Jer ne daj Boze da tvoj pasos BiH i licna karta i ostala dokumenta dodju u ruke pogresnom covjeku, svasta bi se moglo desiti necu ni da pomisljam katastrofe

Da stvar bude jos bolja i nevjerovatnija posto je taj advokatski ured sertificiran i u Norveskoj od zvanicnih drzavnih organa i preporucen kao ugledna advokatska kancelarij. Meni su na kraju kad su slali orginal rjesenje o ispisu iz BiH drzavljanstva sa svim potrebnim ovjerama poput apostila itd... - poslali i racun za advokatske usluge a onda su mi ovdje taj racun priznali i oslobodili me i poreza na taj iznos i na taksu drzavi – fantazija zziva, bukvalno me skoro pa besplatno dosslo .

I sslag na tortu su moje maksimalne mogucce preporuke, sto cu docarat i ovom slikom sto sam slikao. Ako ko ima kakvih pitanja pitajte mene liccno ili njih na moj email pisite: ako ko bude ovo procito a trebo mu taj posao neka ih puno pozdravi od mene.
slika
Zauvijek zahvalan
Aleksandar Jovanovic, Oslo.
AleksandarJovanovic1976@gmail.com

- Sve sto u BiH imas od vlasnistva na nekretninama, i daje ces da imas, tvoje vlasnistvo niko ne moze oduzeti bez obzira na tvoje drzavljanstvo.

-C ijena takse za ispis iz drzavljanstva BiH iznosi 800,00 KM odnosno 200 KM za ona lica koji imaju, odnosno sticu drzavljanstvo drzava bivse EX YU.

- Sto se tice naslijedivanja i imovine tice kada obavis proceduru ispisa od BiH drzavljanstva bit ces strano fizicko lice, ali sa nasljedstvom u BiH nemas nikakvih ogranicenja, najlakse receno: MOCICES DA NASLIJEDIS bez OGRANICENJA NEKRETNINE, kao i pokretnu imovinu u BiH.

- Sto se tice kupovine nekretnina u Bosni i Hercegovini nakon odricanja od BH drzavljanstva u skladu sa novim zakonom koji je stupio na snagu, nemas nikakvih ogranicenja prilikom kupovine nekretnina na prostoru BiH.

Tu imas dosta zanimljivosti

A ovo su bila pitanja:
Imam vise pravnih pitanja, kao mala napustila sam bosnu i otisla u dansku sa roditeljima.
sljedeca pitanja me zanimaju ako tko od vas sa pravosudja zna da mi pomogne ?

1. ko mi kao advokat moze najbolje i najpouzdanije pomoc u BiH oko BiH drzavljanstva da ne dolazim nikako – treba mi neko bas ekstra strucan i pozdan i kvalitetan advokat
2. jel se ispis iz bosanskohercegovackog drzavljanstva radi u MUP Sarajevo ?
3. koliko kosta ispis iz BiH drzavljanstva
4. na meni se vodi jedna manja vikendica sto su mi poklonili dedo i nana hocul je izgubiti ?
5. Sta je sa nasljedstvom poslje odricanje od BiH drzavljanstva
7. Kada uradim ispis iz BIH drzavljanstvu mogu da steknem ?

Sendt fra min GT-I9300 med Tapatalk2

anamarija

čet lis 03, 2019 12:17 pm

Zdravo, odricanje od bosanskog drzavljanstva advokat, tema je Odricanje BiH državljanstva

Želeo bih da se prijavim za naturalizaciju. Za sada imam bosanskohercegovačko državljanstvo, ali ih više stvarno ne trebam. Tako da mogu rado bez njega. odricanje od BiH drzavljanstva

Na vebsajtu građanima stoji da je iseljenje samo neophodno, ako se ovo ne odvija automatski.

citat: odricanje od bosanskog drzavljanstva cijena
Morate se odreći svog prethodnog državljanstva ako nije automatski izgubljen putem naturalizacije prema stranom zakonu. U posebnim slučajevima, na primjer, ako razriješenje iz prethodnog državljanstva nije moguće u razumnom roku ili uopšte nije prihvaćeno, "multinacionalnost" je prihvaćena. Ovo važi i ako ste državljanin druge države članice Evropske unije ili Švajcarske. Ministarstvo civilnih poslova BIH - odricanje od bosanskog drzavljanstva

Zapravo, prema članu 17 Zakona o državljanstvu Bosne i Hercegovine, bosanska državljanstvo se automatski izgubi kada primite drugu.Odricanje od drzavljanstva bosne i hercegovine
citat:
Član 17.
Državljanstvo BiH gubi se dobrovoljnim sticanjem drugog državljanstva, ukoliko se ne određuje drugačije bilateralnim sporazumom zaključenim između BiH i te države.

Da li ko zna je li moguće ovako uraditi odricanje od bosanskog državljanstva ? Odricanje od drzavljanstva BiH
BiH u srcu!

steta
Kontakt: Pošalji privatnu poruku WWW

pet lis 04, 2019 5:39 pm

Nema od toga "automatski" nista, pa 1 milion ljudi sirom svijeta bi tako izgubilo BiH drzavljanstvo "automatski".

Moras sve licno
Sarajevo će viječno da živi. Grade moj!

pinoki

sub lis 05, 2019 2:15 pm

A šta mislite o ovome:
Državljanstvo Europske unije dobio milion ljudi
Članice Evropske unije 2016. godine dale su državljanstvo 995.000 ljudi; najveći rast bilježi Hrvatska

Stopa naturalizacije

Rumuni su grupa evropskih državljana koja je najčešće mijenjala državljanstvo, a slijedi ih 19.800 Poljaka.

Gotovo sve osim tri države članice zabilježile su rast odobrenih državljanstava u 2016. u odnosu na 2015, a najveći relativni skok bilježi Hrvatska, koja je narasla s 1.196 na 3.973 osobe, od kojih je 38,2 posto iz Bosne i Hercegovine, 18,5 posto iz Srbije i 4,4 posto iz Čilea. Najviše državljanstava odobrila je Italija (201.000), a najmanje Litvanija (176).

Hrvatska ima i najvišu stopu naturalizacije, koja iznosi 9,7 osoba na 100 stranih državljana. Taj se pokazatelj odnosi na omjer osoba koje su tokom godine dana stekli državljanstvo i broja stranih državljana u zemlji na početku godine. Hrvatsku slijede Švedska sa 7,9 i Portugal sa 6,5 novih državljana na 100 stranaca.

Gledajući po kontinentima, najviše novih državljana dolazi iz Evrope, njih 32,5 posto, a slijede Afrika s 29,6, Azija s 20,9 i Amerike s 15,2 posto.

Članice Evropske unije 2016. godine dale su državljanstvo 995.000 ljudi, a najveći relativni skok kad je o tome riječ zabilježila je Hrvatska, pokazalo je istraživanje Eurostata objavljeno u ponedjeljak.

U 2016. državljanstvo je u nekoj od članica Evropske unije dobilo 995.000 ljudi, što je rast s 841.000 u godini prije i 889.000 u 2014, pokazalo je istraživanje statističkog ureda Evropske unije.

Od sveukupnog broja osoba koje su dobile državljanstvo njih 12 posto bili su državljani neke druge članice EU-a.

Najviše državljanstava dobili su Marokanci, njih 101.000 , od kojih je 89 posto dom pronašlo u Španiji, Italiji i Francuskoj, dok su na drugom mjestu Albanci, njih 67.500, koji su otišli u Italiju i Grčku.

Slijedi ih 41.700 Indijaca, od kojih je 60 posto dobilo britansko državljanstvo, i 32.9000 Pakistanaca, od kojih je više od pola također završilo na Otoku. Državljanima EU-a postalo je i gotovo 33.000 Turaka i 24.000 Ukrajinaca, dok je i 29.700 Rumuna promijenilo članicu.

steta

ned lis 06, 2019 3:15 pm

Najbolje je imati dva tri drzavljanstva ako se moze

Granoff

uto lis 08, 2019 3:31 pm

@steta - zavisi kako sa kojom drzavom, vidis BIH i Hrvatska moze, moze i sa USA, moze sa niz drzava, sa nekim ne moze.

SarajLejdy

čet lis 10, 2019 9:20 am

Upravo to, neke drzave (rijetke) zele odricanje od bosanskog drzavljanstva da bi se steklo drzavljanstvo npr Njemacke ili Austrije, vecina to ne zahtjeva.
Sarajevo ljubavi moja!

Grabovac

sub lis 12, 2019 3:33 pm

Zdravo svima!

Pa još jedno pitanje: Bosna i Hercegovina ne zahteva otpust iz državljanstva BiH za strance koji podnose zahtev za bosansko državljanstvo: da li to znači da ja mogu da zahtevam nazad državljanstvo Bosne i Hercegovine?

Svaki odgovor je više nego dobrodošao. Hvala unapred.

Ivan

uto lis 15, 2019 2:35 pm

Grabovac
Obrati pažnju na ovaj novi član:

§ 12a.
Osoba kojoj je državljanstvo Bosne i Hercegovine, radi sticanja ili zadržavanja državljanstva druge države, prestalo sa: ispisom iz bosanskog državljanstva, odricanjem od BiH držaljanstva ili otpustom od državljanstva BiH, može podnijeti zahtjev za ponovno sticanje bosanskohercegovačkog državljanstva, ako ispunjava uslove iz člana 9., osim uslova iz stava 1. tač. 1. i 2.., samo ako ima odobren privremeni boravak najmanje posljednju godinu na teritoriji BiH ili odobren stalni boravak.

A taj član 9 kaže : da poznaješ jezik bosne i hercegovine, da nisi osuđivan, da ne predstavljas prijetnju po Bosnu i Hercegovinu, da imaš primanja, da prihvatis pravni sistem i ustavnost BiH itd......

Znaci moze

Granoff

čet lis 17, 2019 9:00 pm

Pa eto super novine, odreknes se BiH drzavljanstva pa ga steknes naknadno :-)

steta

sri lis 23, 2019 10:23 am

To moze, samo da te gore u inostranstvu ko ne kontrolise, onda si nagrebusio :-)

pinoki

čet lis 24, 2019 3:02 pm

Izasla lista najmocnijih pasosa na svijetu za 2019g garant ce biti isto i u 2020

Najmoćnija državljanstva
Vodeće zemlje su Sjedinjene Američke Države, Njemačka i Ujedinjeno Kraljevstvo

Indeks državljanstva je interaktivni alat, koji skuplja, prikazuje i rangira državljanstva svijeta.
Pruža uvid u 'moć pasoša', odnosno, broj zemalja u koje se pasošem te države može bezvizno putovati ili dobiti viza nakon dolaska.

Vodeće zemlje su Sjedinjene Američke Države, Njemačka i Ujedinjeno Kraljevstvo. Na području uže regije najbolje je pozicionirana Hrvatska, čiji državljani mogu bezvizno putovati u 124 države svijeta. Slijede Srbija sa 104 države, Makedonija sa 101 državom, Crna Gora – 98, Bosna i Hercegovina - 94, Albanija – 91 i Kosovo čiji državljani mogu bezvizno putovati u 41 svjetsku državu.

Slika

Slika

Izvor: Al Jazeera

pinoki

čet lis 24, 2019 4:01 pm

I tako u krug

izgubljena

pon stu 04, 2019 11:45 am

Kolege danas mi je dostavljeno skenirano rjesenje o prestanku drzavljanstva BiH - zavrseno danas sve i krenulo putem poste prema meni sa DHL Express doce za 1 dan !!

Ljubim vas sve!

anamarija

uto stu 05, 2019 5:06 pm

Cestitam draga - sad mozes mene gore povuci :lol:
BiH u srcu!

Natrag na “Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.