Violet_Witch
Kontakt: Pošalji privatnu poruku

Tužan pogled na novčanik - a svega u kući treba

sub lis 17, 2015 8:23 pm

:-) samo se kazalo :-)

kako sa ničim preživjeti?

od računa, do prepravki i popravki po stanu.

moja omiljena tema:-)
Mahala majka

Tvrtko

Re: Tužan pogled na novčanik - a svega u kući treba

ned lis 18, 2015 11:00 pm

Ne znam, ja i moja majka imamo minimalna primanja i radimo na fazon da jedan mjesec platimo pola racuna, a drugu polovicu ne, sljed. mjesec onda polovicu drugu platimo, a prvu ne itd. Tragikomedija drzave

Violet_Witch

pon lis 19, 2015 6:31 pm

juhu - plaćanje računa na preskok (prepone) mi je uobičajeni mjesečni trening slika

mislim da se tako ponaša većina građanstva. a tek kad trebam uplatiti onih 8 bamića za ponovno uključenje ......
Mahala majka

Tvrtko

pon lis 19, 2015 6:55 pm

vjerovatno bi rekli da spamam kada bi u citav post stavio bezbroj ovih tuznih smajlija :cry:

Exentaler

sri lis 28, 2015 3:44 pm

U porodici smo postali mađionicari u prezivljavanju i borbi.Na racunima se maksimalno stedi.Kad se skupilo neke blesave love uvelo se dvotarifno brojilo, usteda je ocigledna, ako znas sta radis, svi veliki potrosaci se upale i gase u periodu jeftine struje, tako da na koncu vec dvije godine cifra struje ne prelazi petobanku.Sto se namirnica tice, prate se snizenja svega, od kahve, voca, povrca, svega.Kuponi iz Konzuma se redovno sjeku, popravke, ono sto je bas urgentno uvijek po nekoliko puta pokusam popraviti sam.Nekada znam otici na drugi dio grada radi neceg sto je jeftinije.Svaku kupovinu dobro se isplanira, i nema kupovine mimo potrebe.Vodimo se onom kad srce kaze more - novcanik kaze nemore :D

Da bi prezivio u sadasnjem stanju moras biti mađioničar, al doslovno, placa se ono sto je neophodno, voda, struja, grijanje, sa telekoma smo odjavili telefon prebacili se na IPTV, tako da je tu srezano za pola potrosnja telefona....Uvijek sam se pitao i svaki put se pitam kako prezivljava neko ko zivi od 326 KM a pola od toga mu nose lijekovi.... :(

Jedna informacija..za one koji nisu uredno placali stare racune, ukoliko protiv vas nije pokrenut spor na sudu, a imate npr masu duga iz proslosti, nakon 3 godine nastaje zastara...

Po korpama nema vise da se kupuje ''kila ovog'' i ''kila onog'' sada se kupuje na komad i dovoljno za taj dan...
Ziv se covjek na sve navikne, samo mrtav jok :mrgreen:

steta
Kontakt: Pošalji privatnu poruku WWW

pet stu 25, 2016 11:09 pm

bas teska situacija drug moj..
Sarajevo će viječno da živi. Grade moj!

Natrag na “Domaćinstvo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.