Ella
Kontakt: Pošalji privatnu poruku

Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena

sri sij 01, 2020 11:22 am

Pozdrav

Rodjena sam u Banjaluci 22.02.1981 Do 1992 sam zivela u Bijeljini. Posle toga se selim za Srbiju i uzimam srpsko drzavljanstvo.Prilikom uzimanja srpskog drzavljanstva radim odricanje bosanskog drzavljanstva. (ispis iz bosanskog drzavljanstva nije zavedeno radeno je preko Ambasade)
2007 se selim za Njemacku zbog sklapanja prvog braka. Stim u vezi moje misljenje je da je najbolje ispis iz bosanskog drzavljanstva preko advoakta

-Prvi brak 01.02.2007 ,sklopljem u Njemackoj sa njemackim drzavljaninom. Prilikom toga mjenjam prezime udajom
-Razvod prvog braka 15.02.2014 u Frankfurt , Njemacka
-Drugi brak 11.02.2019 , sklopljen u Danskoj sa njemackim drzavljaninom. Prvobitno zadrzavam prezime iz drugog braka koje posle nakon dolaska u Njemacku menjam dakle u Njemackoj.
-Ispis iz drzavljanstva Srb je u toku traje oko godinu dana
Utvrdila sam prije odlaska baki u Bosni i Hercegovini da ustvari nikad nije ni zaveden urađen postupak ispisa iz bosanskog drzavljanstva – ne znam kako i zbog cega i koji su razlozi. Sada moram da uradim ispis iz drzavljanstva BiH cijena 2020 ili pak ispis iz bosnaskog drzavljanstva cijena 2019 / 2020
Da li neko ima ideju odakle poceti da li je potrebno provesti promjene prezimena za odricanje BiH drzavljanstva ? te koji su koraci neophodni za ispis iz bosanskog drzavljanstva koje je neophodno za uzimanje njemackog drzavljanstva.

Veliki pozdrav

sarajlija

Re: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena

čet sij 02, 2020 10:04 am

Ahhhh ako se razvedes uzmi mene za treci brak :-) Salimmm se, stvarno ne znam nista oko toga :lol:
Ispis iz bosanskog drzavljanstva cijena 2020 koliko kosta ? Sustinsko je pitanje da li se moze uraditi ispis iz bosanskog drzavljanstva preko advokata tj drugo je pitanje odricanje od bosanskog drzavljanstva preko advokata
Sarajevo ljubavi moja - Bilo gdje da krenem o tebi sanjam putevi me svi tebi vode cekam s' nekom ceznjom na svijetla tvoja Sarajevo ljubavi moja.

GoDaddy

pet sij 03, 2020 9:32 am

Mislim da tu imas kamaru posla i obaveza treba ti bruka love i zivaca jer kako je moje shvatanje da bi uradila odricanje BiH državljanstva ti moraš da budeš sa istim podacima u BIH i u Njemačkoj, što bi značilo da moraš da izjednačiš prezimena a pošto si se razvela tu je i sud.

Stvarno ne znam detalje ali znam da je tu puno procedura, a ne kontam kako si već nekad davno uradila odricanje bosanskog državljanstva a nije ti sprovedeno ?

steta
Kontakt: Pošalji privatnu poruku WWW

sub sij 04, 2020 9:44 am

Potrazi preko pretrazivaca imas jako puno informacija na temu državljanstva BiH i odricanja / ispisa kako vidim postoji advokata specijaliziranog za BiH drzavljanstvo i bavi se specijalizirano procedurama oko državljanstva BIH skoro 30 godina - evo link https://advokat-prnjavorac.com - takodje kod njih imas puno pitanja/odgovara na ovu tvoju temu koju si postavila ispis iz bosanskog drzavljanstva - koliko kosta odricanje bosanskog drzavljanstva cijena 2019 / 2020 / 2021
Takodje na drugoj temi pise: Advokatska kancelarija Prnjavorac preporucena je u slučaju ukazivanja potrebe za pružanjem advokatskih usluga Ambasada Njemačke u Sarajevu, USA ambasada u Sarajevu, Ambasada Velike Britanije u BiH, Ambasada Španije u BIH, Ambasada Italije u BiH i druge ambasade u BiH.. mislim da ti je to i više nego dovoljno

Sa druge strane pogledaj koliko ih ljudi hvale link sa drugog foruma cak iz 2005 godine, klijent izuzetno zadovoljan klikni Ispis iz bosanskog drzavljanstva CIJENA

Znaci 100% pouzdani, to je to sto ti reba na daljinu kada se radi - zamisli predmet ove vrsti ti ode nekom sumnjive reputacije kakvih sve advokata ima.

Sent from my Prestigio MultiPhone
Sarajevo će viječno da živi. Grade moj!

kamenispavac

ned sij 05, 2020 11:31 am

Mene zanima kad se covjek uradi ispis iz drzavljanstva BiH i dode na odmor preko ljeta, da li je potrebno da prjavi prebivaliste i kako ide ta procedura ? Takodje mene zanima koliko kosta Ispis - odricanje iz drzavljanstva BiH cijena 2020 / 2021
I Love Radio Sarajevo

Ella

ned sij 05, 2020 3:48 pm

Zahvalna sam svima za pomoc – sve sam ugovorila sa advokatskom kancelarijom Prnjavorac dva emaila preuzeli su moje proces. Sve će se moći uraditi bez moga dolaska u Bosnu i Hercegovinu. Vrlo vrlo vrlo profesionalni bolje reći presavršeni dok je cijena za mene super za ispis iz drzavljanstva BIH ali i sve ostale radnje. Naime mora se kao što je nego kore napisao upisati svi brakovi i svi razvodi da bi se radio ispis iz drzavljanstva BiH.

Postupak ipisa iz BiH državljanstva se samo jednom za života radi i zato mi je bitno da dam samo onom ko se time baš baš specijalizirano bavi u polju državljanstva, ali pošto ne idem u BiH bitno mi je od svega najviše da su 100% sigurni.

Ocjena za advokate 10/10

steta

pon sij 06, 2020 3:37 pm

Drago mi je da sam bio od pomoci, samo sam uradio posao koji si i ti mogla procackaj po netu i sve ti pise :lol:

Imaju i jako dobrih tekstova iz raznih novina na temu državljanstva BIH kako odricanje od BIH drzavljanstva, tako i sticanje drzavljanstva BIH i sve na tu temu...

Ukucaj u internetu Advokatska kancelarija Prnjavorac, ti advokati imaju preko 500 ocjena od Facebook preko Google - prve ocjene su pocele dolaziti kad su osnovani ti servisi Facebook prije vise od 10 godina a Google Business prije 7 godina, ocjene su im sve 5.0 procitaj sta pisu klijenti.

mrjur

uto sij 07, 2020 2:33 pm

kamenispavac je napisao/la:Mene zanima kad se covjek uradi ispis iz BiH drzavljanstva i dode na odmor preko ljeta, da li je potrebno da prjavi prebivaliste i kako ide ta procedura ?

Moras prijaviti da si usao u BiH mozes i on-line prijaviti prebivaliste ima neki pilot projekt - uostalom znas i sam kad bilo gdje odes i bilo koju drzavu da se placaju neke "boravisne takse" i prijavi se da si na adresi
Bosna i Hercegovina - moja domovina !

kamenispavac

sri sij 08, 2020 5:23 pm

Ne-vezano za ovu temu, svaki pravnik u Bosni koristi zakone i sudsku praksu advokatske kancelarija Prnjavorac, ukljucujuci sve sudije i radnike suda. Dok sam ja radila u sudu kao volonter, svi su koristili njihovu stranicu.

Eto pokusajte u bilo koji pretrazivac ukucat: zakoni bosne dobit cete: Zakoni BIH
Ili ukucaj sudska praksa bosne dobit cete: Sudska praksa BiH

Odricanje - ispis iz bosanskog drzavljanstva u Njemackoj, a da znas adresa ti je: Ministarstvo civilnih poslova BiH
I Love Radio Sarajevo

bluemore

čet sij 09, 2020 5:18 pm

Vala ja ne bi radio ispis iz državljanstva BiH, pokušao bi da zadržim dvojno, odnosno pokušao bi donijeti neku potvrdu da ako budem uradio ispis iz državljanstva BiH da će to imati neke trajne posljedice po mene (psihičko oboljenje) ili nešto slično :D :D :D Najbolje odradi preko advokata odricanje bosanskog drzavljanstva cijena

agra

pet sij 10, 2020 9:38 am

Od mene nesto informativno:

POSTUPAK ISPISA / ODRICANJA DRŽAVLJANSTVA BOSNE I HERCEGOVINE
Zahtjev upućen Ministarstvu uprave i lokalne samouprave
1. Da je stekao ili mu je garantovano državljanstvo druge države.
2. Uvjerenje Ministarstva odbrane - Odsjek o regulisanju vojne obaveze.
3. Uvjerenje o državljanstvu Bosne i Hercegovine.
4. Izvod iz matične knjige rođenih.
5. Uvjerenje fonda penzijsko-invalidskog osiguranja da je izmirio obaveze iz socijalnog osiguranja i radnog odnosa.
6. Uvjerenje poreske uprave da je izmirio sve doprinose, poreze i druge zakonske obaveze prema fizičkim i pravnim licima za koje postoji izvršna isprava.
7. Uvjerenje suda da se protiv njega u Bosne i Hercegovine ne vodi krivični postupak za krivična djela koja se gone po službenoj dužnosti.
8. Uvjerenje Centra za socijalni rad da je izmirio imovinsko-pravne obaveze iz bračnih i roditeljskih odnosa prema licima koji imaju prebivalište na teritoriji Bosne i Hercegovine
9. Uvjerenje o prebivalištu (dobija se iz Stanice javne bezbjednosti), i ovjerena fotokopija lične karte.
10. Uvjerenje MUP-a (Ministarstva unutrašnjih poslova) o kaznenoj evidenciji (uvjerenje se dobija iz mjesta rođenja)

POSTUPAK ISPIS IZ DRŽAVLJANSTVA BiH - ODRICANJE BiH državljanstva
Osoba koja se odriče državljanstva Bosne i Hercegovine, dajući ispis iz BiH drzavljanstva osobno ili putem punomoćnika u pripremljenoj formi kod Ministarstvom civilnih poslova Bosne i Hercegvoien ili u diplomatsko-konzularnim predstavništvima BiH - veleposlanstava i konzulata u inozemstvu.
Uz odricanje mora biti popraćen:
1. Uvjerenje o državljanstvu Bosne i Hercegovine.
2. Rodni list iz BiH - izvod iz matične knjige rođenih u Bosni i Hercegovini
3. Izvod iz matične knjige vjenčanih (mora sadržavati najnovije podatke upisane u registar;)
4. Presudu o razvodu braka iz BiH
5. Ovjerena preslika putovnice Bosne i Hercegovine (strana sa fotografijom ovjerena od nadležne Ambasade BiH, od notara, ili od strane nadležnog organa u BiH) ili uvjerenje o neposjedovanju putne isprave Bosne i Hercegovine.
6. Važeću ličnu kartu BiH, ili uvjerenje o neposjedovanju lične karte državljana BiH;
7. Uplatnica od dvjesto konvertibilnih maraka za osobe koje imaju ili stiču državljanstvo zemalja bivše Jugoslavije, a za osobe koji imaju ili stiču državljanstvo druge zemlje, uplatnicu od osamstotina konvertibilnih maraka upravne pristojbe po slučaju.
8. Dokaz o posjedovanju državljanstva strane države (uvjerenje o državljanstvu), ili dokaz da je zajamčeno stjecanje državljanstva druge države (jamstavo);
9. Dokaz o boravištu u inostranstvu;
10. Punomoc za ispis iz bosanskog drzavljanstva
Za državljane Bosne i Hercegovine koji se ispisuju iz knjige državljana BiH radi sticanja državljanstva država sa kojima Bosna i Hercegovina nema zaključen bilateralni sporazum, niti su te države članice Konvencije o ukidanju potrebe legalizacije stranih javnih isprava od 1961. godine, potrebna je puna legalizacija stranih dokumenata (nadovjera nadležnih organa strane države sa nadovjerom nadležnog Diplomatsko konzularnog predstavništva Bosne i Hercegovine u inozemnoj državi. Potrebni dokumenti za ispis iz bosanskog drzavljanstva
Način plaćanja će se objasniti prilikom davanje izjave o ispis iz državljanstva BiH.
Maloljetnom djetetu državljanstvo Bosne i Hercegovine odricanjem od državljanstva može prestati samo na zahtjev oba roditelja kojima je državljanstvo Bosne i Hercegovine prestalo odricanjem, ili na zahtjev jednog roditelja kojem je državljanstvo Bosne i Hercegovine prestalo odricanjem uz saglasnost drugog roditelja koji je državljanin BiH, ili na zahtjev jednog roditelja kojem je državljanstvo Bosne i Hercegovine prestalo odricanjem, ako je drugi roditelj mrtav, ili je izgubio roditeljsko pravo, ili je stranac ili apatrid. Ako je dijete starije od 14 godina neophodan je i njegov pristanak. Ove izjave daju se potpisivanjem na zapisnik ili putem diplomatsko konzularnog predstavništva, ili se uz zahtjev za odricanje prilažu izjave ovjerene kod notara ili u diplomatsko konzularnom predstavništvu.

Ako je drugi roditelj stranac, za njega se prilaže uvjerenje o državljanstvu druge države, a ako je drugi roditelj umro, za njega se prilaže izvod iz matične knjige umrlih. Ako je jednom roditelju oduzeto roditeljsko pravo prilaže se odluka nadležnog suda o oduzimanju roditeljskog prava. Nije dovoljno ako je presudom o razvodu braka dijete na brigu i staranje dato jednom roditelju.
Posebne napomene:

- Kod lica koja su mijenjala prezime, zaključenjem braka ili na drugi način, ili mijenjala bilo koje druge relevantne podatake, te promjene moraju biti upisane u rodnom listu i u uvjerenju o državljanstvu BiH.

- Sva lica koja se odriču državljanstva BiH moraju imati određen JMBG.

- Olakšice postoje za:
- starije osobe, ako bi odbijanje davanja državljanstva predstavljalo neopravdano opterećenje
- osobe kojima se postavljaju neprihvatljivi uslovi za otpust iz stranog državljanstva (To su izmedju ostalog i suviše visoke takse za otpust.
- osobe kojima bi gubitkom dosadašnjeg državljanstva pretrpele znatne privredne štete.

kayla

Re: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena 2020 - 2019

pet sij 10, 2020 4:51 pm

Bilo neke priče o promjeni pravila pri uzimanju drugog državljanstva, vraćanju državljanstva BiH,... nisam skužio da li je moguće vratiti BiH državljanstvo ako se čovjek odrekao BiH državljanstva istog kako bi dobio državljanstvo druge države ?

Jedan moj dobar prijatelj je ranije (prije više godina) uzeo EU državljanstvo a prije je uradio ispis iz državljanstva BIH i interesuje ga da li je moguće i koja je procedura ako je moguće da povrati naše državljanstvo ? Zovem na broj Ministarstva vanjskih poslova BIH ali se niko ne javlja, ako bi neko mogao pomoći, bio bih zahvalan

pinoki

sub sij 11, 2020 1:41 pm

Da li je istina da kada uradis ispis iz BiH drzavljanstva da gubis nekretnine i ne mozes da kupis nove nekretnine u BiH ? Ako ces raditi odricanje bosanskog drzavljanstva cijena isto ti je kao sto je ispis iz drzavljanstva BiH

sarajevskibehar

sub sij 11, 2020 3:44 pm

Sada me stvarno zanima: sta li se moze desiti ako ja uradim ispis iz bosanskog drzavljanstva, i ostanem bez iti jednog drzavljanstva, dakle izgubim BiH drzavljanstvo ? Koja su u tom slucaju moja prava i mogucnosti kao osobe koja je izgubila BiH drzavljanstvo ?
Sarajevo ljubavi moja

kolicnik

sub sij 11, 2020 5:21 pm

Ne moze ti prestat BiH drzavljanstvo ako nemas zakonske uslove za to inace bi bio osoba bez iti jednog drzavljanstva

Zakonski ti je napisano da ti moras imati vec neko drzavljanstvo ILI garanciju za sticanje drzavljanstva da bi uopste mogao da radis ispis iz BiH drzavljanstva

jer da je suprotno sigurnan sam da bi ljudi namjerno radili odricanje od drzavljanstva - zatim ostajali bez ikakvog drzavljanstva a potom bi trazili azil u nekim EU drzavama

ornion

ned sij 12, 2020 4:12 pm

pinoki je napisao/la:Da li je istina da kada uradis odricanje BIH drzavljanstva a da gubis nekretnine i ne mozes da kupis nove nekretnine u BiH ?

To ti je najveća laž koja postoji da se sa ispis iz BiH državljanstva gube nekretnine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Da je to tako onda ti nijedna drzava ne bi govorila da uradis odricanje od drzavljanstva BiH jer bi to bila velika smetnja za proceduru
Zastoooo, oooo zastooooo, Ines mojaaaa dragaaaaa, zastoooooo

LoveSarajevoCity

uto sij 14, 2020 3:47 pm

Član 12a. novog zakona o državljanstvu Bosne i Hercegovine:

Lice kojem je državljanstvo BiH, radi sticanja ili zadržavanja državljanstva druge države, prestalo odricanjem od BiH državljanstva ili otpustom, može podnijeti zahtjev za ponovno sticanje državljanstva BiH, ako ispunjava uslove iz člana 9., osim uslova iz stava 1. tač. 1. i 2.., samo ako ima odobren privremeni boravak najmanje posljednju godinu na teritoriji BiH ili odobren stalni boravak.

Mene interesuje da li se moram odreći u tom slucaju svog novog drzavljanstva kojega sam stekao a ranije se nisam uradio ispis iz BiH drzavljanstva radi njega ???

supercalli

sri sij 15, 2020 2:10 pm

Bilo kako bilo ja ne bih trepnuo i objerucke bi uzeo strano drzavljanstvo neke jake drzave to vrijedi mnogo vise od novca jer mozes da putujes neograniceno da se lakse zaposlis i sve je drugacije ako nisi stranac.

EdinB

čet sij 16, 2020 10:05 am

LoveSarajevoCity je napisao/la:Mene interesuje da li se moram odreći u tom slucaju svog novog drzavljanstva kojega sam stekao a ranije se nisam uradio ispis iz BiH drzavljanstva radi njega ???[

Da morao bi ako Bosna i Hercegovina i ta država nemaju Ugovor o dvojom drzavljanstvu

steta

čet sij 16, 2020 3:12 pm

Auuuuu gledam na stranici Ambasade BiH sta je sve potrebno pribaviti, pa katastrofa:

POSTUPAK ISPISA IZ DRŽAVLJANSTVA BiH ZA MLDB. DJECU

Maloljetnoj djeci koja žive u inostranstvu i imaju garanciju prijema u državljanstvo ili već imaju državljanstvo inostrane države, državljanstvo BiH ispisom može prestati:
a) na zahtjev jednog roditelja kojem je državljanstvo Bosne i Hercegovine prestalo ispisom iz državljanstva BiH uz saglasnost drugog roditelja koji je državljanin Bosne i Hercegovine,
b) samo na zahtjev oba roditelja kojima je državljanstvo Bosne i Hercegovine prestalo ili prestaje ispisom iz državljanstva BiH,
c) na zahtjev jednog roditelja kojem je državljanstvo Bosne i Hercegovine prestalo ispisom iz državljanstva, ako je drugi roditelj umro, izgubio roditeljsko pravo, stranac ili osoba bez državljanstva

U koliko je dijete starije od četrnaest godina, neophodan je i pristanak djeteta.

Postupak ispisa iz državljanstva Bosne i Hercegovine - Odricanje od državljanstva Bosne i Hercegovine

Osoa koje se odriče od državljanstva Bosne i Hercegovine daje izjavu o ispis iz državljanstva BiH.
Uz izjavu o ispisu od državljanstva BiH obavezno se prilaže slijedeća dokumentacija:
1. izvod iz knjige rođenih – rodni list iz BiH.
2. pasoš Bosne i Hercegovine u orginalu
3. uvjerenje da je lice državljanin BiH.
4. izvod iz knjige vjenčanih za lica koja su u braku.
5. potvrda o kretanju u inostranstvu ili proširena potvrda prijave boravka u inostranstvu, koja sadrži sve adrese za vrijeme boravka u inostranstvu od dolaska do dana izdavanja dokumenta.
6. dokaz o posjedovanju državljanstva inostrane države ili dokuent da mu je zagarantovano sticanje državljanstva strane države (zajamčenje)
7. važeću ličnu kartu BiH.
8. dokaz o uplati takse za odricanje bosanskog državljanstva

16.januar.2020

Natrag na “Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.