kamenispavac
Kontakt: Pošalji privatnu poruku

Re: Uhapšen Sejfudin Tokic

sub lis 31, 2015 5:17 pm

Izasao je brzinski iz pritvora.
I Love Radio Sarajevo

Lloyd

sub lis 31, 2015 5:49 pm

Exentaler je napisao/la:Pa da znas bosanski jezik, znao bi da se rijeci bosnjak, srbin,hrvat, bosnjacki, hrvatski, srpski, jevrejski, šanski, kineski, kinez, španac, pisu malim slovom ako nisu na pocetku recenice. Provjeri malo koje se imenice pisu malim i velikim slovom, mjesto da drzis predavanje. Ovakve likove najvise volim, koji ne poznaju jezik, a hoce Jahicev rijecnik, jer im godi rijec ''đikan'' u dnevno nacionalne rasprave da ubace. Ne moras imati administratora na svojoj strani, kad razgovaras sa nekulturnim i agresivnim ljudima. Cak i rijec vlaski '' koji si me kao uvrijedio'' ne znas znacenje i poriijeklo. A porijeklo je iz Srbije i oznacava manjinsku zajednicu Vlaha, koji imaju svoju kulturu, obicaje i tradiciju, pa cak i jezik.

Klasicni prikaz nabijedjenog nacionalno osvijestenog lika, koji da bi imao sta pametno rec, mora se pretvorit u zrtvu. TI bosnjake gledas kao zrtvu, ja ih gledam kao narod.Ne sekiraj se ti za moje redaljke, moj je otac 92 prvi branio mene, i mnogobrojna rodbina neki su cak dali i zivot u to ime . I sada 25 godina poslije rata, nisu tako razulareni kao ti. Nismo dokazali da si samo agresivan, i nekompetentan pricat o bosnjastvu, nego smo jos utvrdili da si i nepismen. Mora da je to posljedica Jahicevog rijecnika.

Haha, NEPISMENI karpatski vlaski klosar drzi meni lekcije iz bosanskog jezika i jos se provaljuje jos vecim znakovima nepismenosti dok se vadi, naravno lazima, kao i svaki karpatlija. Nije majka "karala" sina sto se kockao, nego sto se vadio!

Pridjevi se klosaru karpatski iskljucivo pisu malim pocetnim slovom. medjutim Bosnjak nije pridjev, osim toga napisao si pocetnim malim slovom i stavio pod navodnike, sto je ocigledna namjera negacije, nipodastavanja i ponizavanja, sto nije bio slucaj kad si napisao "Srbin" i zato da si mi to uradio ispred ociju, bi ti naslagao sve zensko na kamaru. Ovdje se sudrzavam i ako si to vise nego zasluzio. Sto se tice ostatka, ti petljas i lazes svaku drugu napisanu rijec, tako da nema potrebe te demantirati, jer si se lazima sam demantirao. Dovoljno te citirati i sve je jasno da si petljaner i lazov.

Exentaler je napisao/la:Hajmo redom, trebao bi ici po onoj liniji manjeg otpora al ne mogu da me ubijes.

Lik spominje medijsku blokadu "bosnjaka'', to sto TV1 nije blagonaklona prema Zukorlicu.Ti decko ocigledno hoces da se opasno ubjedis da si ti aman bosnjak. Epa ovako, bosnjastvo se nije branilo na forumima, nego se 92 branilo u rovovima, ali tu se nije samo branilo bosnjastvo nego i bosantstvo.Ono bosanstvo kada Jovan Divijak, Srbin napravi u prvim ratnim danima stade na celo ARBiH.?

sarajevsky
Site Admin

moderator-comment

pon stu 09, 2015 8:25 pm

Loyde, nisam ni ja pio pivo na Oktoberfestu 1992.-e već bio sa suborcima.

Nije problem, mogu ti i fino ispričati ukoliko prihvatiš da ne koristimo ovakve izraze.

Još nešto, nije poenta foruma ni da postoji ako će ga na životu održavati razmjena riječi nalik onoj između baš tih "klošara" kako ih ja shvatam.

Psujem i ja, i šta sad? Ali ne vidim u čemu je smisao tako započeti forum. Reci sam šta bi uradio na mom mjestu.

Mnogo jači efekat bi imao tvoj odgovor forumašu da si hladno ustanovio da je "izneseni tekst"(ne autor) laž. I onda argumenti, jel...Čovjek može imati drugačije shvatanje situacije od tebe, druge informacije ili iskustvo. Prvo je valjda normalno saslušati sagovornika- pa onda ili "potapaj" neki nonsens, ili dodaj svoje mišljenje.

Glede priče o baniranju, pretjeruješ.

Izvoli onda smisli 3 teme, i pokušaj ih održati takvima da su pogodne čak i za članak u novinama.Ako ti se prijedlog ne sviđa, zaista ne znam šta da ti napišem...

Violet_Witch

uto stu 10, 2015 9:14 pm

dotični je klošar. toliko.
Mahala majka

Lloyd

Re: moderator-comment

sri stu 11, 2015 8:52 am

sarajevsky je napisao/la:Loyde, nisam ni ja pio pivo na Oktoberfestu 1992.-e već bio sa suborcima.

Nije problem, mogu ti i fino ispričati ukoliko prihvatiš da ne koristimo ovakve izraze.

Još nešto, nije poenta foruma ni da postoji ako će ga na životu održavati razmjena riječi nalik onoj između baš tih "klošara" kako ih ja shvatam.

Psujem i ja, i šta sad? Ali ne vidim u čemu je smisao tako započeti forum. Reci sam šta bi uradio na mom mjestu.

Mnogo jači efekat bi imao tvoj odgovor forumašu da si hladno ustanovio da je "izneseni tekst"(ne autor) laž. I onda argumenti, jel...Čovjek može imati drugačije shvatanje situacije od tebe, druge informacije ili iskustvo. Prvo je valjda normalno saslušati sagovornika- pa onda ili "potapaj" neki nonsens, ili dodaj svoje mišljenje.

Glede priče o baniranju, pretjeruješ.

Izvoli onda smisli 3 teme, i pokušaj ih održati takvima da su pogodne čak i za članak u novinama.Ako ti se prijedlog ne sviđa, zaista ne znam šta da ti napišem...

Kako mozes vidjeti u citatu ispod, onaj koji pise namjernno Bosnjake malim pocetnim slovom je zasluzio puno vise, znaci to sto sam ga nazvao klosarom, to je dobro da mu nisam jos uz to spominjao sve zivo zensko u porodici. Mozda ti nisi Bosnjak, pa ti to ne smeta, naravno uz obavezne duple standarde koje ocigledno imas, jer svakako da ne bi BAR SAMO mene banirao na sedam dana, nego i njega, medjutim kod mene to ne pije vode. Tako da nista ne brines, ja bih to opet uradio virtualno, u stvarnosti bi taj kupio vlastite zube, pa neka onda krezub mater svoju vrijedja. Znaci ja se u opce ne kajem sto sam ga nazvao vlaskim klosarom. "Vlaski" mu i onako nije uvreda, on i jeste Vlah. Sto se tice pridjeva "karpatski" ista stvar kao i sa pridjevom "vlaski". Istinita konstatacija. Vecinu vlaske populacije Bosne, ali i glavnog grada danasnje Srbije, Beograda, Turcin jeste doveo sa Karpata, tako da vecinski tehnicki oni jesu "karpatski". Pa i same Nemanje (koji su prekrsteni od Vlaha u "Nemanjice", valjda da bi bili sto vise "srpskiji") su porijeklom Karpatlije. Pogledaj gdje je umro Rastko Nemanja alias Sveti Savo i njegog otac. A sto se tice "klosar" to je zasluzio potpuno. Tako da je sve na kraju doslo do tvoje potpuno pogresne, moguce namjerno pogresne procjene i djelovanja, ono kao da si se licno uvrijedio na sve to, pa si pohitao mene banirati.

Znaci ne sankcionises njega za uvredu kolektiviteta "Bosnjaka", a sankcionises mene zato sto sam ga nazvao "vlaskim klosarom"? On jeste Vlah, to je valjda svakom u ovoj drzavi vrlo jasno, a jeste i klosar, jer da nije, ne bi ponizavao i vrijedjao kolektivitet. A i ti da si dobar mod, ne bi to dozvolio, tako da ja ne bi imao potrebu ni djelovati umjesto tebe. Da ne spominjem sad onu njegovu vlasko-klosarsku asimiliranu "velikosrpsku" konstrukciju "da ja hocu da se maltene ubijedim da sam Bosnjak", ono u stilu, "ja se ufurao da sam Bosnjak, jer to zapravo ne postoji, on citao nekog drugog vlaskog klosara koji to tvrdi"? Znaci sta mozemo iscitati iz tog dole citata? Mozemo iscitati da je dva puta "Bosnjak" napisano malim pocetnim slovom, dok je malo kasnije "Srbin" napisano velikim pocetnim slovom. Pa onda mozemo i procitati "da se ja ufuravam da sam bosnjak". Naravno i tu Bosnjak je napisano malim pocetnim slovom. I sta radis ti na sve to? Kad mu ja napisem da je vlaski klosar, sto on ocigledno jeste i vlaski i klosar, onda ti sve ovo iznad gore ignorises i pravis se na to blesav i mene baniras sedam (7) dana zato sto sam ga nazvao "vlaski klosar"? I jos na sve to meni postavljas pitanje "sta bi ja uradio da sam na tvom mjestu"? Hoces iskreno da ti to odgovorim? Ne bi nista uradio dok malo ne ozivi forum. A kasnije bi banirao Exentalera, jer ipak on jeste vlaski klosar koji je citao puno velikosrpske lovacke price, a takvima je mjesto na forumu Radio Beograda, a ne Radio Sarajeva. Neka tamo pise velikosrpske lovacke price koliko ga volja. I onako mu tamo ne bi mogao niko ni odgovoriti jer svaki komentar na srbijanskim stranicama cenzuriraju Vucicevi cenzori, tako da se samo velikosrpske lovacke price tamo i mogu procitati.

Exentaler je napisao/la:Hajmo redom, trebao bi ici po onoj liniji manjeg otpora al ne mogu da me ubijes.

Lik spominje medijsku blokadu "bosnjaka'', to sto TV1 nije blagonaklona prema Zukorlicu. Ti decko ocigledno hoces da se opasno ubjedis da si ti aman bosnjak. Epa ovako, bosnjastvo se nije branilo na forumima, nego se 92 branilo u rovovima, ali tu se nije samo branilo bosnjastvo nego i bosantstvo.Ono bosanstvo kada Jovan Divijak, Srbin napravi u prvim ratnim danima stade na celo ARBiH.?

sarajevsky
Site Admin

sri stu 11, 2015 11:22 am

Dobro, ima li drugih tema na rasporedu?

U čemu je problem da se u RS nosi zastava RBiH? Gdje je zaštita od diktatorske zabrane zbog lažnog prikazivanja zastave kao "ratne" ili "Armije BiH"?

Ja Tokića posmatram kao primjer amnezije Sarajeva, koje ne reaguje adekvatnim zakonskim mjerama.

Loyde, nisam na forumu da čitam izmjene pridjeva, već da pročitam nešto smisleno...Jel može?

Lloyd

sri stu 11, 2015 1:11 pm

sarajevsky je napisao/la:Dobro, ima li drugih tema na rasporedu?

U čemu je problem da se u RS nosi zastava RBiH? Gdje je zaštita od diktatorske zabrane zbog lažnog prikazivanja zastave kao "ratne" ili "Armije BiH"?

Ja Tokića posmatram kao primjer amnezije Sarajeva, koje ne reaguje adekvatnim zakonskim mjerama.

Loyde, nisam na forumu da čitam izmjene pridjeva, već da pročitam nešto smisleno...Jel može?

Ne, ti si izgleda na forumu da baniras ciljano i nepravedno................................

EDITOVANO- site admin

sarajevsky
Site Admin

sri stu 11, 2015 7:33 pm

Žao mi je, ali čak i minimalno posjećen forum mora zadržati najosnovnija pravila. Ponuđeno vam je da otvorite teme shodno pravilima, da pišete i komentirate uljudno. Forum je samo jedan mali dio portala, jedna rubrika, i tako se i uređuje.

Vaše shvatanje polemike i slobode izražavanja uključuje vulgarnost i aroganciju, te jako loše sročene pokušaje verbalnog "dominiranja" čija je suština prizemno ponižavanje.

Pošto ste nezadovoljni ukupnom scenom na bh webu, savjetujem vam da pokrenete vlastiti portal, forum i uređujete ga ili financirate/upravljate uređivačkom politikom.

Vaše kritike na ovaj portal i forum, te na moje lični rad, su pažljivo analizirane i odbijene kao potpuno neosnovane.
Zbog digniteta imena koje nosi ova web-stranica, nećete moći učestvovati u komentiranju na ovom forumu sljedećih mjesec dana.

Zahvaljujem Vam na učešću na forumu i nadam se da ćete promijeniti Vaše shvatanje koncepcije foruma.

mrjur

čet stu 12, 2015 7:55 pm

Ko ne slusa mora biti uklonjen.

Ljudi moramo se voljeti ne mrziti !
Bosna i Hercegovina - moja domovina !

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.