Exentaler
Kontakt: Pošalji privatnu poruku

Elektricni automobili

sri kol 05, 2015 9:01 pm

Skoro sam citao i imao priliku da iz susjedni medija, gledam prezentaciju Tesla S elektircnog automobila.Uopceno automobil je prava perverzija, a i cijena mu je podjednaka perverzija :mrgreen: .Ali ipak se radi o polu sportskom modelu.Dok u susjednoj nam HR, uvelike se vrsi priprema za izgradnju ''brzih punjaca'', kakvo je stanje na nasem trzistu po ovom pitanju.Jos nigdje nisam procitao da netko posjeduje elektricni automobil kod nas, postoje neke varijacije hibrida gorivo - elektricna energija.

Mnogi ovakvom vidu transporta zamjeraju ogranicenost dometa, pitanjima koliko je ovakav automobil zaista ekoloski ukoliko se uzme u obzir nacin proizvodnje el. energije.Ima neko iskustva sa voznjom automobila na el pogon?Pa makar bio to i hibrid? :)
Ziv se covjek na sve navikne, samo mrtav jok :mrgreen:

Beg

Re: Elektricni automobili

čet kol 06, 2015 6:37 pm

Ja mislim da je ovo tema za neki podforum auto pa da malo vise opletemo

Exentaler

čet kol 06, 2015 7:14 pm

Mozda si upravu ipak je ovo sport :D a treba podforum o automobilizmu :)

Base

sri kol 12, 2015 2:29 pm

Exentaler je napisao/la:Skoro sam citao i imao priliku da iz susjedni medija, gledam prezentaciju Tesla S elektircnog automobila.Uopceno automobil je prava perverzija, a i cijena mu je podjednaka perverzija :mrgreen: .Ali ipak se radi o polu sportskom modelu.Dok u susjednoj nam HR, uvelike se vrsi priprema za izgradnju ''brzih punjaca'', kakvo je stanje na nasem trzistu po ovom pitanju.Jos nigdje nisam procitao da netko posjeduje elektricni automobil kod nas, postoje neke varijacije hibrida gorivo - elektricna energija.

Mnogi ovakvom vidu transporta zamjeraju ogranicenost dometa, pitanjima koliko je ovakav automobil zaista ekoloski ukoliko se uzme u obzir nacin proizvodnje el. energije.Ima neko iskustva sa voznjom automobila na el pogon?Pa makar bio to i hibrid? :)

Ako te interesuje Tesla S sve informacije možeš dobiti od mene. Doduše vozam ga tek dva mjeseca, ali i to je više nego dovoljno. Možda kad otvore podforum o električnim autima i dok se moje oči prilagode na prevelike aplikacije i naslove na ovom forumu možemo nastaviti sa konverzacijom. Etički aspekt da li je el-auto zaista ekološki ili ne, zavisi od države u kojoj živiš i na koji način ista proizvodi električnu energiju.

Exentaler

sri kol 12, 2015 11:42 pm

Base je napisao/la:
Exentaler je napisao/la:Skoro sam citao i imao priliku da iz susjedni medija, gledam prezentaciju Tesla S elektircnog automobila.Uopceno automobil je prava perverzija, a i cijena mu je podjednaka perverzija :mrgreen: .Ali ipak se radi o polu sportskom modelu.Dok u susjednoj nam HR, uvelike se vrsi priprema za izgradnju ''brzih punjaca'', kakvo je stanje na nasem trzistu po ovom pitanju.Jos nigdje nisam procitao da netko posjeduje elektricni automobil kod nas, postoje neke varijacije hibrida gorivo - elektricna energija.

Ako te interesuje Tesla S sve informacije možeš dobiti od mene. Doduše vozam ga tek dva mjeseca, ali i to je više nego dovoljno. Možda kad otvore podforum o električnim autima i dok se moje oči prilagode na prevelike aplikacije i naslove na ovom forumu možemo nastaviti sa konverzacijom. Etički aspekt da li je el-auto zaista ekološki ili ne, zavisi od države u kojoj živiš i na koji način ista proizvodi električnu energiju.

:D Gdje ga punis?Trofazna kuci?U susjednoj HR se grade brzi punjaci uskoro.Sto se tice ekologije to si upravu.Koliko je isplatno omjer el. energija i tecno gorivo.I sta je sa servisom, koliko sam upoznat najblizi servis je u Austriji?Ili se varam.

Base

ned kol 16, 2015 5:32 pm

Exentaler je napisao/la:
Base je napisao/la:

:D Gdje ga punis?Trofazna kuci?U susjednoj HR se grade brzi punjaci uskoro.Sto se tice ekologije to si upravu.Koliko je isplatno omjer el. energija i tecno gorivo.I sta je sa servisom, koliko sam upoznat najblizi servis je u Austriji?Ili se varam.

Obično kući, korišten je dva puta za malo duže putovanje. Puni se za pola sata, i ca. 500 km možeš voziti. Naravno zavisi od stila vožnje, svaki put kad zakočiš jedan dio energije se vraća u bateriju. U odnosu na prošli "traktor od automobila ovaj donosi uštedu od 70% troškova u odnosu na benzin, i na servis . Servis imam ovdje, što znači da ne živim na području BiH. Auto je skup, ali nakon par godina uštede na gorivu i svim popratnim troškovima koji imaju auta na benzin to ti isplati auto. Jedino je skupa baterija koja će se morati mjenjati nakon nekog vremena.

Natrag na “Auto-moto”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.