Shahab
Kontakt: Pošalji privatnu poruku

Džudo

čet kol 20, 2015 6:09 pm

Otvaram temu o džudou za sve one koji vole ovaj sport. Mi kontinuirano izbacujemo kvalitetne džudiste, kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji. Mislim da je džudo zaslužio više pažnje jer predstavlja veliki sportski ali i pedagoški potencijal. Naime borilačke vještine igraju veliku ulogu u odgojnom procesu, kroz izgradnju disciplinovane i odgovrne osobe. To je prioritet u današnjem vremenu općeg moralnog i etičkog propadanja. Sport je jedini način da se mladi čovjek sačuva izazova deklinacije moderne urbane sredine. Posebno su važni sportovi koji imaju dimenziju direktne borbe kao što su borilačke vještine, jer kod mladog pojedinca razvijaju karakter. Džudo bi trebalo omasoviti kroz program rada sa djecom do 10-11 godina u osnovnim školama, u vidu obaveznog predmeta ili obaveznih časova u sklopu fizičkog vaspitanja.

Base
Kontakt: Pošalji privatnu poruku

Re: Džudo

pet kol 21, 2015 10:31 pm

Interesantna tema. Bilo bi fino za nas neupućene da dobijemo malo više osnovnih informacija o vašem radu, treninzima, gdje trenirate, koliko imate članova itd.

steta
Kontakt: Pošalji privatnu poruku WWW

Re: Džudo

čet svi 12, 2016 10:41 pm

Jako interesantan sport! Trenirao sam ga kao klinac i volio bih opet rekreativno malo krenuti..
Sarajevo će viječno da živi. Grade moj!

Natrag na “Sport”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.