Forum [ Radio Sarajevo ]

Napredna pretraga
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
24.10.2014; 18:20:26 pm
Novo na Radiosarajevo.ba
Novosti: Za sve one koji nas posjećuju putem mobilnih telefona: WAP verzija Foruma Radio Sarajeva je:
Da bi imali mogućnost pregleda linka, molimo Vas da se registrujete ili prijavite ukoliko već imate Korisnički račun.
 Str: [1]   Dolje
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu. Alati teme  
Čitanje 13.10.2008; 13:24:03 pm #0
_BosanaC

Sutra novi strajk GRAS-a

Citat:
U podne
Sutra petominutni štrajk GRAS-a

Predsjedništvo Sindikata preduzeća GRAS Sarajevo najavilo je da će zbog sve učestalijih napada na korisnike usluga i uposlenike preduzeća GRAS (vozače, kontrolore naplate i dispečere) 14. oktobra u 12 sati u znak protesta javni gradski prijevoz putnika u Kantonu Sarajevo biti obustavljen pet minuta.
Posljednji napad na vozača tramvaja koji se desio 3. oktobra, kada je nesavjesni građanin pretukao vozača dok je upravljao vozilom u kojima su bili putnici i nanio mu teže povrede, predstavlja još jedno u nizu grubog narušavanja sigurnosti putnika i uposlenika GRAS-a.

Predsjedništvo Sindikata GRAS-a ocijenilo je da je situacija u vezi sa sigurnosti putnika i uposlenika GRAS-a alarmantna te da je očigledno da ovo pitanje ne može biti riješeno uvođenjem zaštitara i da je riječ o prebacivanju odgovornosti na GRAS u svakoj eventualnoj narednoj nemiloj situaciji u kojoj bi bila narušena sigurnost građana u vozilima ili na stajalištima gradskog prijevoza.

"Najavljenom petominutnom obustavom saobraćaja želimo skrenuti pažnju na ozbiljnost problema i utjecati na svijest i savjest gospode iz Vlade KS-a i Gradske uprave Sarajeva da bi poduzeli potrebne mjere i pitanje sigurnosti građana u Kantonu Sarajevo riješili sistemski i kvalitetno" navodi se u današnjem saopćenju Sindikata GRAS-a.

Sindikat GRAS-a je pozvao Ministarstvo saobraćaja KS-a da se konkretnije uključi u rješavanje ovog problema i Ministarstvo unutrašnjih poslova KS-a koje posjeduje potrebna ovlaštenja, a građane da imaju razumijevanja za planiranu petominutnu obustavu javnog gradskog saobraćaja u KS-u.
(FENA)

Da prostite, ko ovdje koga #@$^?

Zadnji put kada je GRAS najavljivao strajk iz istog ovog razloga, u zadnjoj minuti ga je otkazao, jer rekose kako je sve to orkestrirano, i kako ni Vlada KS ni Gradska uprava Sarajeva nemaju nista sa sigurnosnom situacijom u Sarajevu.

Zatim, potegnu se prica oko nekakvog video nadzora, pa uvedose, fol, nindza revizore - iste one revizore koji su i do juce hodali i maltretirali one koje smiju maltretirati, s tim sto su sada umjesto plavih istrpanih kosulja obukli crne kombinezone i na cele nabili crne kackete. Ja, koji svakodnevno koristim usluge tramvaja, vidio sam ih sve ukupno dva puta, a od toga jedan put na TV-u, kada su snimali prilog o njima (kantonalna, naravno). Drugi put jutros, kako cekaju tramvaj s ostalim revizorima.

Ko je trenutno direktor GRAS-a, nije valjda da je kakav Silajdzicev ahbab, pa kako celo dade ostavku sada moze i da se strajkuje? Kome, s obzirom da je GRAS kantonalno preduzece, a naucili smo da ama bas niko ni za sta nije ni kriv ni nadlezan?

I koja je poenta, uopste, ovog strajka?

on je doktorirao facijalnu ekspresiju i zaista je u ovoj epizodi bio poseban. da spomenem i ono kad se on prisjeca svega sto mu je isabela izgovorila. moram priznati da se nakon ove epizode vise nego ikad veselim kolazima. puno halita i puno malkoca!
Čitanje 13.10.2008; 22:06:01 pm #1
kneesaa

Odg: Sutra novi strajk GRAS-a

ja doticne revizore nisam nikad vidjela u tramvaju.
al' jesam jutros vidjela oko 08:00 onaj bus duplak (sutjeska - vogosca) kako stoji pokvaren na uzbrdici kod yamahine prodavnice na barama, a iza njega kolona vozila od 12 kilometara (pratila).
pitanje - kad ce putnici i korisnici javnog gradskog saobracaja izaci u strajk? i kome ce i pred kime ce strajkovati?

Sometimes you have to be a bitch to get things done
Čitanje 14.10.2008; 09:14:31 am #2
_BosanaC

Citat:
Tko koga okreće u krug?
Prije nekoliko mjeseci o ovoj temi raspravljano na sjednici OV...
13.10.2008. 20:10
Hadžići su nezadovoljni  uslugama GRAS-a. Nije rijetkost da se otkazuju neke linije, a  svoje nezadovoljstvo upućivali su  i mjesnim zajednicama i  Općinskom vijeću.

- Treba samo jedan dan  doći na Ilidžu i vidjeti tu gužvu. U Hadžićima nema doma kulture, kina, niti drugih kulturnih sadržaja, te su mladi prisiljeni ići u Sarajevo. A sa Ilidže posljednji autobus prema  Hadžićima polazi već u 22,45 sati. Ako zakasnite ostaje vam taksi ili da noćite u Sarajevu, ističe Miralem Šehić, predsjednik Savjeta MZ Hadžići.

Nedim Nizić iz Binježćeva kaže:

- Siguran sam da je prijevoz  GRAS-a najlošiji u našoj općini. Ne znam  zašto je tako i kako nadležni ne mogu da  se izbore za kvalitetniji prijevoz. Oni sigurno odavno nisu ušli u autobus, a vjerujem da su svojoj djeci kupili  kola. Bio sam u strukturama  MZ i prijevoz je bio daleko bolji prije četiri godine.

Svoje razočarenje nije krio ni Avdo Pizović.

-Kod mene svi vozare .Supruga i kćerka rade u Sarajevo, a i ja  imam mjesečnu kartu. Žalosno  je da se ništa ne čini, a da se samo kod nas ovo pitanje ne može riješiti.

U julu u dva navrata na dnevnom redu našla se informacija o prijevozu Grasa. Održan je i sastanak sa predstavnicima ovog kolektiva, te doneseni zaključci u cilju poboljšanja prevoza , kojeg su potpisali Enes  Kazić ispred Općine, a ispred Gras- a Ifet Kujević .Tu se između ostalog kaže da se trabaju preduzeti sve mjere i aktivnosti na poboljšanju prijevoza, i da se organizuje zajednički sastanak sa Ministarstvom za promet i komunikacije. Ovim zaključcima ni sami vijećnici nisu bili zadovoljni, jer  se, kako kažu ,sve samo  vrti u krug.

Samo da napomenem - u Hadzicima nadmocno pobjedila ista SDA, koja je vladala i u proslom mandatu. Ne znam fakat kako ljudi uopste imaju obraza vise kukati po bilo kakvoj osnovi.

on je doktorirao facijalnu ekspresiju i zaista je u ovoj epizodi bio poseban. da spomenem i ono kad se on prisjeca svega sto mu je isabela izgovorila. moram priznati da se nakon ove epizode vise nego ikad veselim kolazima. puno halita i puno malkoca!
Čitanje 26.11.2008; 20:43:48 pm #3
Beatrix

strajkaju oni sutra?

Čitanje 26.11.2008; 22:46:21 pm #4
Faust

Ne, javiše na vijestima...

"Helem, u jednom mjestu pored Olova, osam kilometara niz rijeku Krivaju, jedan moj bliži rođak ima prelijepu njivu od nekoliko dunuma, smještenu tik uz put Olovo-Zavidovići i na lijevoj strani/obali rijeke Krivaje. Put, zapravo, dijeli njivu od rijeke, tako da je njiva (zbog puta) u stalnoj čežnji za vodom/rijekom a nikada je dosegnuti, dok je ljepotica Krivaja u maloj prednosti, jerbo ona kad poželi njivu – skokne do nje, jednostavno nabuja i sve preplavi, a put joj tada, kao prepreka, ništa ne znači. Tako, naprosto, Allah da."  Muhamed ef. Velić
Čitanje 27.11.2008; 15:11:42 pm #5
ja_pisem

Zanimljivo je da ovdje ni strajk ne moze da prodje sa jasnim motivom i realizacijom Smiley

Komsija je normalan, ja nisam.
Čitanje 27.11.2008; 15:24:33 pm #6
_BosanaC

Zanimljivo je da ovdje ni strajk ne moze da prodje sa jasnim motivom i realizacijom Smiley

Motiv je jasan 1/1: hoce svako sebi sto veci dio kolaca. S punim pravom. Kad otima Kurta daj da otme i Murta.

Potrosene su pare na obuku tih nekakvih zastitara, kojih nema ama bas nikad i nigdje, a kada je derbi ili ista slicno javni saobracaj ne radi, jer je tako zastitarima valjda naj sigurnije, ili su i sami na utakmici.

Nakralo se lopatom, pare i pare se trose i potrosile su se... Iskreno, najvise bih volio da hoce uletiti kakva inspekcija za rad, ali po mogucnosti ni po babi ni po stricu... Zivo me interesuju radne dozvole i to... Jer naglasci, vazda nove njuske, nesto sumnjam da tolikom brzinom i tolikim intenzitetom toliko novih ljudi mjesecno zaposle.

Čitanje 30.11.2008; 17:19:30 pm #7
sulesavic

Uklanjaju se oni po život opasni rukohvati, a postavljaju osvježivači zraka - je li ko primijetio?
 Str: [1]   Gore
Skoči na: