Forum [ Radio Sarajevo ]

Napredna pretraga
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
24.10.2014; 16:54:27 pm
Novo na Radiosarajevo.ba
Novosti: Za sve one koji nas posjećuju putem mobilnih telefona: WAP verzija Foruma Radio Sarajeva je:
Da bi imali mogućnost pregleda linka, molimo Vas da se registrujete ili prijavite ukoliko već imate Korisnički račun.
 Str: [1] 2   Dolje
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu. Alati teme  
Čitanje 03.03.2011; 20:17:31 pm #0
sulesavic

Satovi - ručni, zidni, budilice...

Trebam ručni sat.

Spreman sam potrošiti 150 KM.

S naručivanjem preko interneta (te kasnijim odnosima s državom) nisam na ti.

Šta da radim?
Čitanje 03.03.2011; 22:36:14 pm #1
ManGodMonster

Odg: Satovi - ručni, zidni, budilice...

Trebam ručni sat.

Spreman sam potrošiti 150 KM.

S naručivanjem preko interneta (te kasnijim odnosima s državom) nisam na ti.

Šta da radim?

Da bi imali mogućnost pregleda linka, molimo Vas da se registrujete ili prijavite ukoliko već imate Korisnički račun.

A sad bez zajebancije; kako se ti uopšte konektuješ na internet? Ti sa mnogo čime nisi na Ti! 
« Zadnja izmjena: 04.03.2011; 00:08:49 am ManGodMonster »

Evo gledanost je i dalje jako visoka i ova godina nije tipična za serije, jer obično druge sezone nisu tako gledane kao prve, ali izgleda da su prošlogodišnje bile stvarno jako dobre, jer i ovogodišnja njihova gledanost je nedostižna za sve serije prve sezone

HEDEF KITLE (A/B)   
S.NO   PROGRAM ADI   KANAL\DEGISKEN   SURE   (r) AMR %   SHR %
1   FATMAGUL'UN SUCU NE   KAND   1:32:42   13,03%   39,05%
2   FATMAGUL'UN SUCU NE (OZET)   KAND   0:45:15   6,92%   23,48%
3   UGUR DUNDAR'LA STAR HABER   STAR   0:19:12   4,33%   17,71%
4   GUNUN OLAYI   STAR   0:28:16   3,52%   15,63
Čitanje 03.03.2011; 22:52:42 pm #2
sulesavic

Lovit' ribu najbolje je...
Čitanje 04.03.2011; 03:04:17 am #3
bjdarko

Ovaj
mi se sviđa, ekstra je! Mada ima i onih sa merenjem temperature i pritiska. Etakav tražim zbog pustolovina.

Solarni paneli
Čitanje 05.03.2011; 00:19:39 am #4
sulesavic

Ovaj
mi se sviđa, ekstra je! Mada ima i onih sa merenjem temperature i pritiska. Etakav tražim zbog pustolovina.

U vezi s prodavačem ovim,

meni
ovaj
paše...

Ali Casio je Casio. Za Hectora nikad čuo nisam...
Čitanje 18.03.2011; 16:22:57 pm #5
eufrat

eto kupis sat i popijes kafu jos 
Čitanje 21.03.2011; 18:32:45 pm #6
Joyce

E vjerujem da ti ovo neće baš pretjerano pomoći, ali sam vidjela predivan sat u onom Jysku na Pofalićima Smiley
Zove se RailwayClock i otkad sam ga prvi put vidjela, shvatila sam da sam ga željela čitav život...Smiley hahahah

Sretno !
Čitanje 22.03.2011; 16:43:31 pm #7
sulesavic

NIje pomoglo, ali nije ni odmoglo... Neke ideje sam dobio...
Čitanje 22.03.2011; 18:25:34 pm #8
Mo_Sacirbey

Pa brate u svakom shopping centru ima makar jedna sahačinica. Ako si već spreman tol'ke pare krhnuti, pogledaj one u Alta i BBI. Sigurno ćeš naći i nešto ispod 200 marki.

"I vi ćete kazneno odgovarati jer huškate ljude. Niste svjesni u što upadate!"
Čitanje 22.03.2011; 19:25:52 pm #9
sulesavic

Krhanje para? Seiko me 5 moj posluži za punoljetstvo što ga dobih evo preko deceniju, pa skoro i dvije... Cijena mu toliko bijaše. Otud mjerilo moje... Mada me i ova Jyskova ponuda privlači...
Čitanje 22.03.2011; 19:34:43 pm #10
Mo_Sacirbey

Seiko je taki produkt, cijena je tu posljedica a ne uzrok. Imaš skupljih koji riknu. Eto sam si sebi riješio - uzmi seiko, samo dobro provjeri da je certificiran original. I dalje preporučujem BBI i Alta.

Čitanje 26.03.2011; 18:28:05 pm #11
sulesavic

Eh, obišao.

Stepen razočaranosti - dosta visok.

Zašto #1 - mnogo skupo.

Zašto #2a - izgledom klasičnih, tako da se izrazim, modela i nema.

Zašto #2b - ni kada se podignu cjenovni kriteriji nema onog iz prethodne stavke.
Čitanje 26.03.2011; 22:36:29 pm #12
Bicycle Repair Čojek

Za taj kolač sa tanjira čekaćeš da gosti odu!
Čitanje 28.03.2011; 09:01:26 am #13
Shaman

Ja sam sebi kupio ovaj nedavno.

Prije njega, imao sam Relic, sa slicnom ali svjetlijom narukvicom koznom.

Sat i dan danas radi, nakon nekoliko godina specijalizacije gdje ruke perem barem 10 puta dnevno, ako ne i vise.

Malo je narukvica otisla od vode, jer je kozna, ali sat radi i izgleda ljepo.

Ovaj sat, ima i ovaj donji dio koji se mjenja kad je dan i noc, imas sunce i polumjesec.

Ja sam platio sat $18.00.

Oficijelna cijena na etiketi je $60, a prodaje se po $30, evo i na internetu kao i u prodavnici (Kohl's).

Jebi ga, nisam ti pomogao jer kao i sto sam kazes, ne narucujes preko interneta, s tim se slazem 100%, sat ipak treba na ruku staviti.

Sto se Seika tice, ovakav sam kupio kad sam postao EMT (emergency medical techinician). Tad me je kostao oko $100...to je prije jedno 11 godina bilo...

Ovo je nova verzija slicnog sata, dakle Seiko Chronographer

Sad zavisi kakvu narukvicu volis, metalni satovi se obicno primjete vise na ruci, od onih s koznom narukvicom, doduse, metalni su i tezi i imas osjecaj reume u zglobu nakon nosenja (doduse ja sam ruku lomio, bas na tom mjestu pa mozda i jest artritis kaki rani)...

I jos jedan sat, koji sam gledao i jako mi se svidjeo, jer je lagan, ne osjeti se na ruci, sad ne znam jel stil ti preobican, ali je meni ljep. Grenen (Danski) sat.

Ako ti je ovo sve, staromodno i preklasicno, onda evo jedan, unikatan...

A ovo je najpoznatija web stranica za kupovinu sat-a, i ima svasta od dobrih do skarta, mozes se i pretplatiti na svakodnevni e mail, u kojem posalje najboji deal za taj dan, dakle jedan sat po eksluzivnoj cijeni...

Znam da je muka s carinom, i kupiti nesto sto nisi na ruku metnuo, ali, mozes barem vidjeti sta ti se svidja, to je pocetak....

Od skupljih satova preporucio bih ti Nautica-ine satove. Ja imam jedan koji sam platio $175 dollara, i vrlo je ljep sat, ovalnog oblika, s koznom narukvicom, ne mogu da nadjem sliku da stavi ovdje.

I normalno, ako zelis da prepoznas covjeka koji zna satove ili zaslinis na sekundu onda je ovo stranica za tako nesto,
Teg Heuer, il' "pravi svicarac", a ne Swatch, Victorinox i ostale markice za pubertetlije...

Ili Breitling

Normalno, ovi satovi su svi iznad hiljadu-dvije hiljade dollara/eura, ne znam da li bih ikad sebi to priustio, ali, kad bih mogao, jednom u zivotu, kupio bih sebi radije ovakav sat, nego skuplje auto, odjelo, 5 kvadrata vise stana...

U biti cijenim samo tri stvari u zivotu, sat, cipele i krevet dobar. A, jednom sam imao interesantnu diskusiju s likom koji je tvrdio da od kad nosi cellularni telefon ne treba mu sat. Sat je jedini muski i alat, i nakit, u isto vrijeme, i ako hoces prepoznati lika koji je totalni bezveznjak, po meni, to je covjek koji na poslu sjedi bez sata na ruci. Taj niti se gdje zuri, niti zna cijeniti vrijeme. A vrijeme, je jedina stvar koja i vrijedi, sve drugo, pa i novac, se moze nadokaditi, vrijeme propusteno ne mozes....

« Zadnja izmjena: 28.03.2011; 09:27:03 am Shaman »

"I could not become anything; neither good nor bad; neither a scoundrel nor an honest man; neither a hero nor an insect. And now I am eking out my days in my corner, taunting myself with the bitter and entirely useless consolation that an intelligent man cannot seriously become anything, that only a fool can become something."
— Fyodor Dostoyevsky (Notes from Underground)
Čitanje 30.03.2011; 17:01:07 pm #14
sulesavic

Sat se definitivno mora staviti na ruku prije no se kupi. Iskusio sam to ovih dana - ono uslikano i postavljeno na internet ne može se porediti s onim osjećajem narukvice na koži i zveckanja kad protreseš ruku. Ima satića po 10 KM s kojima se lijepo osjećam, ima i onih po 1000 KM koje nisam mogao otrpjeti na ruci ni onoliko vremena koliko treba da se pogleda na sat. Cijena, dakle, nije presudna. Potraga se nastavlja.

Čitanje 30.03.2011; 17:25:50 pm #15
ManGodMonster

Sat se definitivno mora staviti na ruku prije no se kupi. Iskusio sam to ovih dana - ono uslikano i postavljeno na internet ne može se porediti s onim osjećajem narukvice na koži i zveckanja kad protreseš ruku. Ima satića po 10 KM s kojima se lijepo osjećam, ima i onih po 1000 KM koje nisam mogao otrpjeti na ruci ni onoliko vremena koliko treba da se pogleda na sat. Cijena, dakle, nije presudna. Potraga se nastavlja.

Evo ti moj zadnji minimalac, matere ti, samo ga više ne kupuj! 

Evo gledanost je i dalje jako visoka i ova godina nije tipična za serije, jer obično druge sezone nisu tako gledane kao prve, ali izgleda da su prošlogodišnje bile stvarno jako dobre, jer i ovogodišnja njihova gledanost je nedostižna za sve serije prve sezone

HEDEF KITLE (A/B)   
S.NO   PROGRAM ADI   KANAL\DEGISKEN   SURE   (r) AMR %   SHR %
1   FATMAGUL'UN SUCU NE   KAND   1:32:42   13,03%   39,05%
2   FATMAGUL'UN SUCU NE (OZET)   KAND   0:45:15   6,92%   23,48%
3   UGUR DUNDAR'LA STAR HABER   STAR   0:19:12   4,33%   17,71%
4   GUNUN OLAYI   STAR   0:28:16   3,52%   15,63
Čitanje 30.03.2011; 17:45:08 pm #16
Mo_Sacirbey

Meni su swatch produkti malo smirenijeg retro dizajna sasvim OK. Nažalost sve koje sam imao imao sam kratko, obično neke varijante tipa uzme buraz da pronosa pa se napije na motorijadi i zijani i tako slično. Sad imam Calvin Klein koji izgleda k'o da je neko Darwill čudo iz 50 i neke, i to mi je gigamegasegakul.Ne što je CK nego što izgleda k'o da je dedov.

Znaš šta bih ja vazda putem interneta naručio. PAKETA. E to su satevi, brale. A na Zapadu sam uglavnom nalijetao na neke kineske dupljake. To treba putem kakvog ebaya od pravog Rusa kupit'.

Čitanje 30.03.2011; 18:21:50 pm #17
Bicycle Repair Čojek

To treba putem kakvog ebaya od pravog Rusa kupit'.
A Ruhla DDR  i Raketa SSSR 

Čitanje 30.03.2011; 18:23:10 pm #18
sulesavic

Viđao sam te ruske produkte po internetu, razmišljao o njima, ali i dalje je problem ta nemogućnost stavljanja na ruku prije konačne konzumacije...
Čitanje 30.03.2011; 18:23:53 pm #19
Bicycle Repair Čojek

Embarrassed

Čitanje 30.03.2011; 18:54:37 pm #20
sulesavic

Zgodan je taj džepni sat - bilo kakav - na proslavi mature, vjenčanju možda... Jednaku dozu ekstravagancije daje kao i leptir mašna ili lula...
Čitanje 31.03.2011; 16:56:12 pm #21
Mo_Sacirbey

Kad je moj dajdža bio mlađan lovac nekad upo osamdesetih, fol je bio, zakačiš džepni sat za gajku od leviski i lanac možeš a ne moraš preko tola, i držiš sat u prednjem džepu a može i u onom malom ako ti može stat u njega. Sreća božja dedo rahmetli je im'o nekakvu Lokomotivu pa sam i ja to uspio isfurat' malo - dajdža je naravno im'o neko elegantno čudeso iz germanije, Zapadne. Poslije rata kupila mi mati bila neki jeftinjak, ali brzo mu puče onaj gio đe se ankeriše lančić pa je izgubio smiso. Možda još neđe stoji i možda bi i proradio.

E, kad te put nanese u Mostar, ima neka hajmoreć zlatara tamo negdje oko Karađozbegove i Đikića turbeta, sa naoko zanimljivom ponudom satova naoko prihvatljive kvalitete a ispod stomaraka. Možda se usrećiš.

Čitanje 31.03.2011; 21:28:59 pm #22
sulesavic

E, kad te put nanese u Mostar, ima neka hajmoreć zlatara tamo negdje oko Karađozbegove i Đikića turbeta, sa naoko zanimljivom ponudom satova naoko prihvatljive kvalitete a ispod stomaraka. Možda se usrećiš.

Eh, takvog te volim!
Čitanje 01.04.2011; 11:56:29 am #23
Mo_Sacirbey

Kreneš mostu od Karađozbegove, s lijeve će ti strane bit', neš fulit izlog pun sateva. 

Čitanje 15.06.2011; 15:47:16 pm #24
sulesavic

Odnesoh sat svoj ručni majstoru jednom ovdašnjem. Rekoh mu pogledaj mu vjerodostojnost, što se ne okreću kazaljke i treba li ga očisitit i nauljiti. Dobro, reče on. Sedam dana poslije - popravljenog ga preuzeh, uz prateće savjete za korištenje - jer o više decenija starom mehanizmu je riječ. Ovo sve zbog toga što ne nađoh ništa novo da bi zadovoljilo moje cjenovne i esetetske ukuse...
 Str: [1] 2   Gore
Skoči na: