Tasim Kucevic osamario zenu i napao novinarku pred kamerama

<< < (10/26) > >>

danes:
Imal' iko iz Tuzle da šta pojasni

Prema postojećim dokazima, a što su tek neki dan objavili i mediji, glavni kriminalci odgovorni za prostituciju i dilanje droge na području TK i šire su Nijaz Fazlić, šef odjela za prostituciju i narkotike MUP-a TK te inspektor Hazim Habibović. Konačno se otkriva ono što sam tužiocu Boži Mihajloviću i njegovom kolegi Pjetru Speri na sudu tvrdio još prije dvije godine, da su pravi i glavni kriminalci i narko mafijaši inspektori Fazlić i Habibović.....

RAGOVANJE

Ja Tasim Kučević, supružnik i otac petoro maloljetne djece, od strane medija pod kontrolom policijskih i političkih moćnika koji nastoje sakriti vlastitu odgovornost za kriminal, prikazan sam u javnosti kao ljudski monstrum koji se bavi organizovanom prostitucijom i rasturanjem narkotika. Optužen sam da sam kriv za 30.000 narkomana u TK i da sam faktički državni neprijatelj broj. Javnosti je poznat i sudski proces koji se protiv mene na navedene okolnosti vodi pred sudom BiH. Iako su me mediji, nasijedajući na propagandu policijsko-političkih moćnika ogrezlih u kriminalu, optužili i osudili bez presude, ja Tasim Kučević još imam snage da vapim za istinom kao bih skinuo ljagu koju su mi policijski i politički kriminalni krugovi nametnuli kao teško breme od kojeg bi teško ko mogao ostati normalan. Ako nizbogčeg drugog, zbog mojih pet mališana i moje supruge, mojih roditelja i prijatelja koji su takođe žigosani lažnim optužbama protiv mene, dužan sam da se pokušam izboriti za istinu, a istina je samo jedna i ja se za razliku od nekih istine ne bojim. Istina je da ja Tasim Kučević nikada nisam bio niti svodnik a kamoli kralj prostitucije, istina je da ja kao sportista nikada nisam ni pušio, a kamoli da budem narko boss. Mene su moji sugrađani i komšije bosanci nazvali kralj siromaha, jer sam pomogao siromašne, bolesne i nemoćne sa više od milion KM bespovratne pomoći, i na to sam ponosan. Kaže se u našem narodu, pusti nek te drugi hvale, ali naš narod kaže i to da zlo selo ne hvali nikog osim loših. Pošto se i ja igrom sudbine nađoh u zlu selu, a prijeti mi 10-15 godina zatvora za djela koja nisam počinio, shvatio sam da moram sam da se grčevito branim i dokazujem svoju nevinost i čovjekoljublje. Ukratko rečeno, apelujem na moral i svijest svih onih koji su posljedicom medijske hajke na Kučeviće pogrešno uvjereni da sam kriv, da razmisle o sljedećim činjenicama:

Događaji koji se dešavaju posljednjih dana u vezi hapšenja visokih policijskih zvaničnika pod optužbom za vođenje prostitucije i dilanje droge, dokazuje da je optužnica protiv Tasima Kučevića montirana i da se zasniva na djelovanju i iskazima kriminalaca u policijskoj uniformi.

Zahvaljujući intervenciji međunradone zajednice u BiH konačno se pokazuje da je čitava optužnica sačinjena protiv mene u suštiti skup lažnih optužbi koje su montirali pojedini policijski dužnosnici kako bi prije svega prikrili vlastiti biznis sa drogom i prostitucijom, ali i kako bi be se osvetili Tasimu Kučeviću jer nije htio da bude "dio tala". Pritisak koji su izvršili međunarodna zajednica i Interpol da se pronađu i okrive pravi krivci za dilanje droge i prostituciju u BiH, već je rezultirala hapšenjem pojedinih inspektora MUP-a TK o kojima su otkrivene vjerodostojne činjenice da su uzimali reket, te vodili biznos prostitucije i dilanja droge.

Prema postojećim dokazima, a što su tek neki dan objavili i mediji, glavni kriminalci odgovorni za prostituciju i dilanje droge na području TK i šire su Nijaz Fazlić, šef odjela za prostituciju i narkotike MUP-a TK te inspektor Hazim Habibović. Konačno se otkriva ono što sam tužiocu Boži Mihajloviću i njegovom kolegi Pjetru Speri na sudu tvrdio još prije dvije godine, da su pravi i glavni kriminalci i narko mafijaši inspektori Fazlić i Habibović, obzirom da su njih dvojica prema postojećim saznanjima vrbovali i fabrikovali svjedoke koji će na suđenju lažno teretiti Tasima Kučevića, a kako bi Fazlić i Habibović skrenuli tok istrage sa vlastitih kriminalnih djela. Dakle, evidentno je da je optužnica protiv mene proizvedena i zasnovana na lažnim svjedočenjima i fabrikovanim dokazima koje su proizveli Fazlić i Habibović. Kao još jedan dokaz da su otuđeni centri političke moći isfabrikovali optužnicu protiv Kučevića, dokazuje i slučaj preminulog Gorana Crvenkovića, za kojeg je medijskom hajkom ustvrđeno da je ubijen od strane Kučevića, kako bi Kučević navodno likvidirao glavnog svjedoka optužnice. Niti je Crvenković bio kada glavni svjedok, niti ga je Kučević pipnuo, a kako je otkrila i autopsija Crvenković se kao registrovani narkoman predozirao pri izlasku iz zatvora na vikend.

Dakle, svakom dobronamjernom kome je stalo da se otkrije prava istina i pohapse pravi krivci za prostituciju i trovanje bosanske djece drogom jasno je da ne može jedan Tasim Kučević biti krivac za 30.000 narkoma u TK. Nakon što su uhapšeni inpektori kriminalci koji su slagali optužnicu protiv mene postaje još jasnije da nikako nisam mogao voditi lanac prostitucije, pogotovu kada se uzme u obzir da sam u vrijeme izvršenja djela za koje se teretim bio na izdražavanu petogodišnje zatvorske kazne za djelo koje su mi "spakovali" upravo Habibović i Fazlić.

Dakle, sada je i Tužilaštvu i sudu BiH, a nadam se i široj javnosti poznato da inspektori Nijaz Fazlić zvani Cile, Senad Hodžić, nekadašnji šef AID-a a poslije i OSA-e koji je učestvovao u pljački 2 miliona KM iz banke u Miričini, te inspektori Hazim Habibović, Elis Musić i Siniša Janković predstavljaju organizovanu kriminalnu grupu koja od rata na ovamo nesmetano vodi posao dilanja droge, prostitucije, krađe automobiola i njihove ponovne preprodaje stvarnim vlasnicima itd. Može li iko da zamisli kako izgleda kada zakon provodi inspektor kao npr. Hazim Habibović koji je zloupotrijebio jednu od žrtava zločina silovanja. Naime isti je umjesto da zaštiti žrtvu silovanja istu silovao zajedno sa još pet počinitelja koji su žrtvu prvo svezali a zatim brutalno silovali.

Uzdam se u Boga da naši obični prosti ljudi imaju toliko savjesti da shvate da je Tasim Kučević žrtva države u kojoj caruju korupcija i kriminal sa državnog vrha. Moja jedina krivica je što sam uložio 10 miliona KM u bh. Privredu, ne želeći da budem "dio tala" sa kojekakvim Habibovićima, Fazlićima i sličnim. Zbog moje nevine djece, supruge, roditelja, familije i prijatelja, pa tek na kraju i zbog mene, molim da se javnosti prezentira da je Tasim Kučević i prije rata bio bogat čovjek i biznismen, dok su razni Habibovići i Fazlići prema postojećim dokazima svoj kapital od ucjena i drugih nezakonitih poslova za koje su pokušali optužiti Kučevića.

Ako ima i malo pravne države ja ću biti oslobođen, posebno nakon što su počela hapšenja pravih organizatora rasturanja droge i nemorala, dakle inspektora koji su na Sudu BiH pokušali iskonstruisati da je za njihova djela kriv Tasim Kučević. Ipak, kao iskren i otvoren čovjek koji je pod lažnim optužbama prošao pakao zatvora, montiranih optužbi, javnog sramoćenja, želim i nadam se da će i javnost, bar nakon ovih novih činjenica uvidjeti da je porodica Kučević zajednica humanih ljudi koji pomažu svoje bližnje, a ne porodica zločinaca. Uz sv

danes:

Da bi imali mogućnost pregleda linka, molimo Vas da se registrujete ili prijavite ukoliko već imate Korisnički račun.

Kralj Siromaha

SANDŽAČKO – BOSANSKI H U M A N I S T A KRALJ – SIROMAHA NEIMAR T A S I M K U Č E V I Ć
18.07.2008.
Pleme Kuči

Pleme Kuči su Slovensko-Albanskog porijekla. Na Albanskom jeziku “kuči” znači crven i dobar ratnik. Kao pleme Kuči prvi put se pominju 1416 godine.1614 godine pleme Kuči broji 400 kuća,imali su 1500 hrabrih boraca.U istoriskim izvorima navodi se da pleme Kuči broji 1.500 kuća, odnosno 9000 stanovnika.Imali su narodne ljekare koji su umjeli da namjeste slomljenu ruku,nogu,puštaju krv,oslobode čovjeka od kile.Pleme Kuča imalo je svoju skupštinu koja se sastajala po potrebi i donosili važne odluke: učešće u ratu,odbrani teritorije.Postojao je i narodni sud.Najteža kazna bila je kamenovanje.U ratovima su se junački borili za šta bi kasnije dobijali odgovarajućaodlikovanja, kao i privilegije velikih sila.U istorijskim izvorima može se  zaključiti da u Kučima,od kada su postali pleme, pa sve kroz vijekove,kao i danas,živi  stanovništvo koje ispovjedasve tri vjere,pravoslavnu,rimokatoličku i muslimansku.Islamizacija stanovnika Kuča počela je XV  vijeku,ali je u punom smislu došla do izražaja u XVII vijeku.Kuči se dijele na crnogorske,albanske i albanizovane.Kuči su nanosili velike poraze i gubitke Turskoj vojsci koja je izvršila veliku operaciju opkoljavanja Kuča.Ponuđeno im je raseljavanje u Rusiju ili na Pešter i Žabren, gdje je zima jako opasna i gdje se temperature spušataju i do -30.Iseljavanje Kuča sa svojih staništa kučke nahije, sa centrom u  Medunu počela je 1699 godine na Pešter i Žabren a završila 1700 godine.Pešter i Žabren nalaze se  na nadmorskoj visini od 1300 metara.Kraj je dosta pasivan bezvodan.Na pojedinim mjestima pojavljuju se podvodne vode.Selo je 1700 godine imalo 100 domaćinstava i 600 stanovnika.Od plemena Kuča nastala je porodica Karađorđević koja nije htjela da primi Islam to su  preci Karađorđa Petrovića.Poslije prvog svjeskog rata pripadnici plemena Kuča kao pobratima zvati su  na porodične svečanosti Karađorđevića u Beogradu.Od dolaska Kuča u Žabren do sada ima 9 pojaseva-generacija,koljena za čije prestavnike možemo uzeti u niz: Mustafa-Elez-Mehmed-Halil-Miralem-Šućo-Jusuf-Hazbo-Aladin.

Podaci izvađeni iz knjige Mesrura Šačić “Pleme Kuča u Žabrenu”

Objavio/la tkucevic u 20:28, 14 komentar(a), print, #
18.07.2008.
Porodica Kucevic

Porodica Kučević došla je iz Sandzaka sa Pešterske visoravni sa pedigreom kao kraljevska loza.
Petar Karađorđević je porijeklom od Kuča( Kučevića ).Kralj Tomislav Krađorđević je lično primio porodicu Kučević. Što se možete uvjeriti u knjizi “Pleme Kuči u Žabrenu”  autora Mesrura Šačića

danes:
ZA FTV  :bravo:

nedim:
Citat: danes - 22.04.2009; 00:34:19 am

ZA FTV  :bravo:

Iskreno. Zao mi novinarke. Lik je gura, a niko joj ne pomaze.
Ovo treba da bude preokret za narod. Treba da skocimo na noge i mirnim putem, a ako ne daju tako, na silu rijesimo problem sa kriminalom jednom za svagda.

InfraredRidingHood:
Kakva je ovo rupa od države, Z-L-O   M-I   J-E!!!! :povracanje:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica